9. Mahallelerde Tiyatro Şenliği

Ramazan boyunca Mahallelerde Tiyatro Şenliği kapsamında yeniden düzenlenmiş Çırçır Sefası oyunumuzla karşınızdaydık.

13 farklı mahallemizde sahnelenen ödüllü oyunumuzda Hamdi Efendi'nin (Kavuklu) başından geçenler sahneye taşınıyor.

 

7. TiyatrOda Şenliği Kortej Yürüyüşü ile Başladı!!!

Sarıyer Belediye Tiyatrosu'nun bu yıl 7’incisini düzenlediği ‘Sarıyer TiyatrOda Şenliği’ görkemli bir açılış programıyla başladı. 25 Mart – 6 Mayıs 2017 tarihleri arasında, 3 farklı sahnede, 31 farklı oyunla ücretsiz olarak gerçekleşecek olan şenlik, ‘Tiyatro Yalan Söylemez’ ve ‘Sarıyer TiyatrOda’ temalarıyla sanatseverlerle buluşacak. Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi önünden startı verilen kortejle başlayan şenlik, ünlü sanatçıların ve sanatseverlerin akınına uğradı. Şenlik kitapçığı için tıklayınız.

 

Sarıyer Belediye Tiyatrosu'nun Yeni Oyunu Kafkas Tebeşir Dairesi 6 Nisan'da Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi'nde Prömiyerini Yaptı. 

BKSM'de yapılan ilk prömiyer olma özelliği taşıyan oyunun konusu şöyledir; çıkan isyanda öldürülen Vali Abaşvili’nin ardında kalan veliaht bebek Mişel ve onu bırakamayan oda hizmetçisi Gruşa’nın hikayesi. Gruşa çocuk da öldürülmesin diye, onu alıp saraydan kaçar. Pusatlılar da peşine düşer. 

Bir şiir Kafkas Tebeşir Dairesi. İnsani olana dair bir şiir. Brecht yazmış, Can Yücel çevirisiyle dillendirmiş. Merhametin, sevginin, emeğin yolculuğunu anlatıyoruz onların dili, kendi yüreğimizce sizlere. Çünkü biliyoruz ki, Mucize’ye bir inanan da İNSAN !

 

 

Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi "İnsan Neyle Yaşar?" Adlı Oyunla Açıldı.

BKSM seyircileriyle 25 Mart Pazar akşamı ilk kez buluştu. Zeliha Berksoyun yönetip oynadığı, Bertolt Brecht’in yaşama dair ve savaşa karşı, insanların umutları adına yazılmış şiirlerinden derlenmiş ‘İnsan Neyle Yaşar?’ adlı müzikal gösteri görselliği ve ışık tasarımı ile de farklılık yaratan tek kişilik bir performanstı. Oyun sonrası Zeliha Berksoy tiyatrocuların salon sıkıntısı çektiği bu günlerde Sarıyer Belediyesinin yaptırdığı bu muhteşem salon için bir tiyatro emekçisi olarak çok teşekkür etti.

 


 

Tüm etkinliklerimiz ücretsizdir. Rezervasyon yaptırmayı unutmayınız. Bilet ve Organizasyon için 444 1 722