TEKRAR ÇAL SAM

Usta yazar ve yönetmen Woody Allen”in yazdığı “Tekrar Çal, Sam” oyunu, adını dünya sinemasının önemli örneklerinden biri olan Michael Curtiz'in yönettiği Casablanca filminden almaktadır. Bu unutulmaz aşk hikayesinden de ilham alan oyun, terk edilmenin verdiği acıdan kurtulmak için beyninde yaşattığı kişilerle konuşan ve kendini arayan bir adamın trajikomik hikâyesini anlatıyor. Tüm korkularını, zaaflarını ve özgüven sorununu aşmak için Casablanca filminin unutulmaz aktörü Humhrey Bogart ile konuşup bu film karakterinden yardım isteyen Felix'in kendini bulma hikayesi…

Abdullah Alparslan'ın rejisiyle sahnelenen oyun, Casablanca filminin unutulmaz sahnelerinin yeniden canlandırılması ile başlıyor. Tiyatro çevresinin önemli oyuncularından İsmail Karagöz, Nergis Uslu ve Serhat Kurtay'ın da  konuk oyuncu olarak katıldığı oyun Sarıyer'de yoğun bir ilgiliyle karşılandı.

Sarıyer Belediye Tiyatrosu”nun Genel Sanat Yönetmeni M.Gökhan Bulut, prömiyer gecesinde yaptığı konuşmada sezonun ikinci yeni oyunu “Tekrar Çal, Sam”in bireyin kendi olma çabasının bugünün sosyal ve kültürel gerçeği ile ötüştüğünün altını çizdi.

Orijinal Adı: Play It Again Sam

 

Yazan: Woody ALLEN

Yöneten: Abdullah ALPARSLAN

Yardımcı Yönetmen: Cihan ALPARSLAN

OYNAYANLAR

Allen Felix: Serhat KURTAY

Linda Christi: Nergis USLU

Dick Christi: Tuna ÖZTUNCA

Humphrey Bogart: İsmail KARAGÖZ

Nancy: Özge ÇAĞLAYAN

Sharon Lake: Orkide Sülün

Gina: Yeliz GÜZEL

Vanessa: Ceyda SALTIK

Müzedeki Kız: Muhteşem ANLAR

Barbara Taylor: Ümmü GÜZEL

Dekor Tasarım: Özge ÇAĞLAYAN

Işık Tasarım, Uygulama: Yusuf BALIKTUTAN

Afiş Tasarım: İsmail KARAGÖZ

‘CASABLANCA’ REPRODÜKSİYON

Humphrey Bogart: İsmail KARAGÖZ

Ilsa: Belgin GÜNCAN

Louis: Abdullah ALPARSLAN

Kamera: Sarp TÜZÜN, Pelin TÜZÜN

Post Prodüksiyon: Sarp TÜZÜN, İsmail KARAGÖZ